Czyszczenie po zalaniu

Chyba każdemu choć raz w życiu zdarzyło się coś rozlać czy zalać... szczęście w nieszczęściu, jeżeli zalanie jest lekkie i łatwo można je usunąć. Gorzej sprawa wygląda przy zalaniu urządzeń elektronicznych tj. laptopa czy tabletu...

Jeżeli już doszło do nieszczęścia, warto działać szybko i zdecydowanie:
- wyłączamy urządzenie,
- odłączamy wszystkie inne podłączone do niego urządzenia,
- wyjmujemy baterię,
- odwracamy urządzenie stroną zalaną do dołu, aby nie dopuścić cieczy do głębiej osadzonych elementów.

Nie warto czekać aż urządzenie się wysuszy, nawet przy małym zalaniu. Nawet jeśli już uruchomiliśmy komputer i działa, to elementy elektroniczne po kontakcie z cieczą (jeżeli nie zostały poprawnie wyczyszczone) korodują i z czasem mogą ulec większemu uszkodzeniu. Dlatego warto wyłączonego laptopa przynieść jak najszybciej do serwisu, gdzie zostanie wykonana diagnoza i czyszczenie zalanych podzespołów.

Jeżeli szybko zareagujemy to wystarczy laptopa rozkręcić i dokładnie wyczyścić zalanie, po czym działa jakby nic się nie stało. Często po kontakcie z płynami słodkimi do wymiany będzie także klawiatura, która może uniemożliwiać włączanie komputera.

Podczas czyszczenia płyty głównej po zalaniu wykonujemy także całkowitą usługę czyszczenia i konserwacji układu chłodzenia. Na wykonane usługi dajemy 6 miesięcy gwarancji.